12.07.2011 Ova soba u kući u Apatinu pripašće devojčici od četiri godine. Treba je urediti tako da ona zadovolji potrebe deteta koje se igra, i koje će za koju godinu poći u školu.
Soba za budućeg školarca
Svaka dečija soba se može podeliti na nekoliko osnovnih funkcija koje dete obavlja svakodnevno u svom životnom prostoru. Tu je spavaći deo, deo za učenje, za igru, za čuvanje garderobe i igračaka, odnosno knjiga.
Soba ove veličine se može podeliti na, takozvani miran i bučan deo. Levo od ulaza u sobu su smešteni krevet, garderoberi i radni sto za učenje. Ove funkcije spadaju u miran deo. Drugi deo sobe obuhvata prostor za igru, koji je bučan deo.
Krevet je okrenut tako da zauzima što manje zida kako bi se izbeglo „opkoljavanje“ sobe nameštajem. Pa su pored njega postavljeni garderoberi, a u njihovom nastavku je radni sto koji je dovoljno komotan za osnovno i srednješkolsko učenje. Iznad stola se mogu postaviti zidne police za sve stvari koje su potrebne u blizini.
Ugradni plakar manjih dimenzija je najpraktičnije rešenje.
U delu sobe iza vrata je prazan prostor predviđen za igru, dok je dete malo. Tu stoji polica za igračke, koja će kasnije služiti za knjige i slične predmete. Bliže prozoru je veća podna prostirka i lejzi beg. Kada dete poraste tu se mogu smestiti još dva lejzi bega što će oformiti udoban i zabavan kutak za druženje sa drugaricama.
Vreća za sedeje, lejzi beg, sa cvetnim dezenom biće odličan ukras dečije sobe.
Dečiju sobu treba urediti veselim i toplim bojama. Budući da je soba namenjena sasvim malom detetu tu se može naći veći broj boja, dok će starijem detetu biti zanimljivija kombinacija dve boje.
Podela sobe se može vizuelno naglasiti tako što će se ceo zid na kom je polica, kao i kraći delovi bočnih zidova, do vrata i do prozora, obojiti u jednu boju, ili se prekriti tapetama. Ostali zidovi neka ostanu beli.
Na sredidom.com možete pronaći više od 17.000 proizvoda i više od 1.500 proizvođača i salona iz Srbije.