Da li su mašine za sušenje veša dobre?

Mašine za sušenje veša su veoma korisne naročito u zimskim uslovima kada nemate dovoljno prostora za tradicionalno sušenje veša. Ako se logično sagleda manje prostora zauzima mašina nego sušači, uz to sušiti veš na tradicionalan način u zimskom periodu u kući dovodi do stvaranja vlage koja može da uzrokuje pojavu buđi na zidovima, tako da i nju nakon zimske sezone morate sanirati.

Iskustva korisnika

Iz iskustva korisnika saznajemo da se većina veša iz mašine za sušenje ne mora ni peglati ali se mora odmah nakon vađenja iz mašine lepo složiti ili okačiti. Postoje i kombinovane mašine za pranje i sušenje veša ali u praksi se nisu najbolje pokazale zbog češćih kvarova a i korisnici tvrde da se iz ovakve mašine veš mora dodatno peglati. Ono što je u praksi takođe dokazano je da mašinu za sušenje veša ne treba prepuniti kako bi bilo moguće uz gore naveden uslov izbeći peglanje. Ukoliko se prepuni veš će biti suv ali i izgužvan pa se mora naknadno i peglati.
U mašine za sušenje veša je moguće ubaciti i mirišljave maramice koje se mogu naći u bolje snabdevenim prodavnicama kako bi veš mirisao na izabranu aromu.

Funkcionisanje

Kako je bilo i pitanja koja se odnose na to da li mašina za sušenje veša može da izgori veš odgovor je naravno NE. Mašina za sušenje veša, da se slikovito izrazimo više radi kao fen nego kao pegla. Mašina ima više programa za sušenje - za osetljive i lake tkanine kao i za intezivnije sušenje (peškiri prekrivači i slično) U zavisnosti od odabranog programa sušenje veša traje oko 1h.

Ormari za sušenje veša

Osim mašina za sušenje veša postoje i ormari za sušenje veša koji se u praksi nisu pokazali kao efikasni jer troše previše električne energije i suviše su glomazni za većinu naših stambenih prostora. Takođe vreme sušenja je jako dugo oko 3 do 4 sata.




Ostavite komentar

blog comments powered by Disqus


Inovativni radovi mladih arhitekata iz Srbije